w

Na ostrowczance ciążyła kara 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. Została zatrzymana.

Od 29 listopada br. ostrowieccy policjanci zatrzymali, aż 16 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wśród nich największą liczbę stanowiły osoby, wobec których za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Najdłuższą karę do odbycia w więziennej celi ma 31-latka. Na ostrowczance ciążyła kara 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe.

Policjanci z ostrowieckiej komendy na co dzień realizujący swoje obowiązki służbowe skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby, które są w ich zainteresowaniu wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem i skazane prawomocnym wyrokiem sądowym powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów poszukiwani nie zgłosili się do zakładów karnych i ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

W momencie, gdy do ostrowieckiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary ostrowieccy kryminalni natychmiast rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego.

Od 29 listopada br. do dnia dzisiejszego ostrowieccy policjanci zatrzymali 16 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Najdłuższa kara ciążyła na 31-latce, która w więziennej celi ma do odbycia karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Z kolei dzisiaj rano w ręce stróżów prawa wpadł 28-letni ostrowczanin. Mężczyzna zgodnie z nakazem doprowadzenia ma do odpokutowania za „kratkami” karę 242 pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


61 latka, posiadała 551 paczek papierosów oraz 3 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy!

Zatrzymano 33 – latka podejrzanego o kradzież różnego rodzaju artykułów spożywczych i kosmetyków w jednym z marketów!