w

Zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Bałtów. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Bałtów. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią 42-letniego kolegi. Dzisiaj 44-latek usłyszał w prokuraturze zarzuty. Teraz o jego tymczasowym aresztowaniu zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną środę około godziny 15.50 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o sprzeczce w jednej z miejscowości w gminie Bałtów pomiędzy dwoma mężczyznami. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, jeden z mężczyzn miał popchnąć drugiego w wyniku czego ten nieszczęśliwe upadł na betonowe podłoże. Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe. Jako pierwsi 42-latkowi pomocy udzielali mundurowi z Komisariatu Policji w Ćmielowie. Kolejno akcję reanimacyjną prowadzili medycy, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować. Po przeprowadzeniu szybkiego rozpoznania przez stróżów prawa okazało się, że odpowiedzialny za ten czyn 44-latek oddalił się z miejsca zdarzenia. Niespełna godzinę później policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali go na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podróżował autobusem. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zebrane przez śledczych z Komisariatu Policji w Ćmielowie informacje pochodzące m.in. z oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków i analizy zabezpieczonej dokumentacji medycznej pozwoliły na ustalenie okoliczności całego zdarzenia. Dzisiaj 44-latek usłyszał w prokuraturze zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią 42-letniego mężczyzny. O jego tymczasowym aresztowaniu dziś zadecyduje Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

47-latek zadał dwukrotnie koledze ciosy nożem w brzuch!

Zatrzymali 47- latkę za „alimenty” ma spędzić 30 dni w celi!