w

Miał do odbycia kare 10 dni pozbawienia wolności, został zatrzymany!

Zatrzymywanie osób poszukiwanych to jedne z głównych zadań policjantów ostrowieckiego pionu kryminalnego. Wczoraj na terenie naszego miasta stróże prawa zatrzymali 3 mężczyzn, którzy w wyznaczonym terminie nie stawili się do zakładów karnych. Najdłużej czasu za kratkami spędzi 49-latek, na którym ciążyła kara 2 lat i 6 miesięcy pozbawiania wolności za dokonany rozbój.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy systematycznie prowadzą działania mające na celu ujawnianie osób poszukiwanych. Niejednokrotnie mobilizują siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Taki było i wczoraj, kiedy to na terenie naszego miasta stróże prawa zatrzymali trzy osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

Jako pierwszy w ręce ostrowieckich kryminalnych wpadł 49-letni ostrowczanin. Mężczyzna został zatrzymany kilkanaście minut po godzinie 7 na terenie naszego miasta. Jak ustalili stróże prawa 49-latek w wyznaczonym terminie nie stawił się do zakładu karnego. Zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez ostrowiecki sąd ciążyła na nim kara 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonany rozbój. Drugim zatrzymanym z kolei był 38-latek. Mężczyzna za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego ma do odbycia w więziennej celi karę 4 miesięcy pozbawienia wolności. Był on poszukiwany również przez miejscowy sąd. Ostatni z zatrzymanych to 60-latek, który ma do odbycia karę 10 dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenie zakłócenia spokoju i porządku publicznego. Był on również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim na podstawie nakazu doprowadzenia.

Wszyscy zatrzymani trafili już do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone kary.

60-latek dostał karę 10 dni pozbawienia wolności za zakłócenia spokoju i porządku publicznego.

19-latek podejrzany jest o kradzież roweru o wartości 700 złotych. Sprawa kradzieży został zatrzymany!