w

Ostrowczanin wsiadł za „kółko” swego opla mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Pomimo stale prowadzonych licznych działań oraz kampanii informacyjnych przestrzegających przed kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Narażają oni nie tylko siebie ale również innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Wczoraj późnym wieczorem szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 42-letni ostrowczanin, który będąc w stanie nietrzeźwym spowodował kolizję drogową na terenie naszego miasta.

Wczoraj późnym wieczorem dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał informację, że na osiedlu Rosochy doszło do kolizji drogowej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w jego zaparkowanego citroena uderzył pojazd marki Opel. Ponadto świadek twierdził, że po tym jak wyczuł od sprawcy kolizji silną woń alkoholu zabrał mu kluczyki uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ostrowieckiej drogówki. Mundurowi ustalili, iż nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 42-letni mieszkaniec naszego miasta. Ostrowczanin wsiadł za „kółko” swego opla mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 42-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo odpowie on za spowodowanie kolizji drogowej.

Ponadto zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami. Wszelkie osoby, które mają wiedzę na ten temat proszone są o kontakt z Policją i Strażą Graniczną.

Opr. EW

32 latek podejrzany o kradzież dwóch wiertarko-wkrętarek. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pies uwięziony w studni