w

Dwóch mieszkańców Ostrowca zatrzymało pijanego kierowcę!

39-letni mieszkaniec gminy Ćmielów odpowie przed sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa dwóch młodych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że 39-latek jadący na „podwójnym gazie” miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj kilka minut po godzinie 12.00 dyżurny ostrowieckiej komendy skierował policjantów do miejscowości Piaski Brzustowskie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wspólnie z kolegą udaremnił dalszą jazdę prawdopodobnie pijanemu mężczyźnie. Na miejscu mundurowi zastali 19-letniego zgłaszającego i jego młodszego kolegę. W trakcie czynności stróże prawa ustalili, że nastolatkowie którzy podróżowali obwodnicą Ćmielowa zauważyli jadący z naprzeciwka całą szerokością drogi pojazd marki Skoda. Kierujący 19-letni ostrowczanin, aby uniknąć zderzenia z czeskim samochodem musiał zjechać na pobocze. 19 i 17-latek nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy skody. Postanowili zawrócić za nim i sprawdzić swoje przypuszczenia. W miejscowości Piaski Brzustowskie zajechali mu drogę i zmusili do zatrzymania auta, a następnie zabrali kluczyki, by uniemożliwić mu dalszą jazdę. Potem wezwali Policję. Amatorem jazdy na „podwójnym gazie” okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że skrajnie nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę i kilku letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy zatrzymali pijanego kierowcę. Zdecydowana reakcja nastolatków pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Ostrowczanin zatrzymany na 60 dni za niepłacenie alimentów!

Tragiczny wypadek przy ul. Radwana