w

Wsiadł za „kółko” japońskiego samochodu mając ponad pół promila alkoholu w organizmie!

Poniedziałkowy „Trzeźwy Poranek” nie dla wszystkich kierujących okazał się faktycznie trzeźwym. Na terenie naszego powiatu w przeciągu godziny zatrzymano dwóch kierowców, którzy z uwagi na swój stan nie powinni wsiadać za kierownicę. Każdy z nich stracił prawo jazdy, o karze dla nich zadecyduje wkrótce sąd.

Dzisiejszy poranek nie dla wszystkich kierowców naszego powiatu był „trzeźwy”. Pierwszy kierowca „wpadł” w ręce ostrowieckich policjantów kilka minut przed godziną 06.00 na ulicy Krzemiennej. 44-letni ostrowczanin podróżował pojazdem marki Audi mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy. Kilka minut później na ul. Chrzanowskiego mundurowi do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę toyoty. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 35-latek wsiadł za „kółko” japońskiego samochodu mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku również mundurowi zatrzymali mieszkańcowi naszego miasta prawo jazdy.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o to, by wsiadali za kierownicę trzeźwi. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim znajduje się urządzenie, którym można przebadać się przed wyruszeniem w podróż. Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych na drodze. Jazda na „podwójnym gazie” grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie, ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dostał wyrok za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

Oszuści nadal atakują! Podszywają się pod dostawcę energii wysyłając sms!