w

Strażacy z pulsoksymetrami

30 września 2021 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu w ramach unijnego projektu „Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim” przekazano wszystkim jednostkom OSP będącym w KSRG z terenu powiatu ostrowieckiego oraz OSP z Mominy i OSP Chmielowa  pulsoksymetry służące do pomiaru wysycenia krwi tlenem oraz pulsu.

Pulsoksymetry w ilości 84 sztuk zostały zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.  

Ufundowany sprzęt medyczny na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. oraz druhów ochotników przekazała Pani Magdalena Zieleń – Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Pan Arkadiusz Ślipikowski – Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Pulsoksymetry to urządzenie elektroniczne, które może ostrzec przed niedotlenieniem, czyli zbyt niską zawartością tlenu we krwi tętniczej. Brak dostatecznej ilości tlenu w organizmie może spowodować nieodwracalne zmiany w pracy wielu narządów, a także doprowadzić do śmierci. Urządzenia te przydają się szczególnie teraz, podczas pandemii koronawirusa.

Opracowanie: mł.bryg. Barbara Majdak

Oszuści nadal atakują! Podszywają się pod dostawcę energii wysyłając sms!

Zmiana organizacji ruchu przy Samsonowicza! Zakończenie prac potrwa do października 2022.