w

Kierował motorowerem mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Kierowanie motorowerem pod wpływem alkoholu także powoduje śmiertelne zagrożenie na drogach. Choć to oczywiste, to łamiących ten przepis na drogach powiatu ostrowieckiego nie brakuje. Wczoraj policjanci z miejscowej drogówki wyeliminowali z dalszej jazdy 40-latka, który kierował motorowerem mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy pełnili służbę na terenie gminy Waśniów. Kilka minut po godzinie 17.00 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jednośladem. W toku wykonywanych czynności okazało się, że był on nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz 40-letniemu mieszańcowy gminy Waśniów grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Ponadto może otrzymać nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Niektórzy uważają, że tylko kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu jest przestępstwem. Jednak przepisy mówią jasno. Dokładnie artykuł 178a Kodeksu Karnego § 1: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Do pojazdów mechanicznych zaliczamy również motorowery czy quady.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dwóch 19-latków, posiadało amfetaminę i 15 gram marihuany!

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W REJONIE SZKÓŁ