w

31-latek uciekał przed policją!

Pomimo wielu informacji medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli policyjnych kierowanych, aby nie wsiadać za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”, wciąż na naszych drogach spotyka się tych nieodpowiedzialnych. Tak też było w miniony weekend na drogach powiatu ostrowieckiego.

Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzą szereg czynności w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jednym z priorytetów stróżów prawa jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego policjanci zawsze zwracają uwagę na przewinienia kierujących, które mogą prowadzić do wypadków drogowych oraz wyłapują tych, którzy lekceważą przepisy i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend na drogach powiatu policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali łącznie sześć osób, które znajdując się w stanie nietrzeźwości zdecydowały się kierować pojazdami.

Wśród zatrzymanych był 31-latek, który kierując pojazdem marki Ford przekroczył dozwoloną prędkość i pomimo wydanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, próbował uciec funkcjonariuszom ruchu drogowego. Mężczyzna porzucił pojazd i pieszo kontynuował ucieczkę, jednak po krótkim pościgu został on zatrzymany. Badanie alkomatem wskazało, iż miał on ponad promil alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania i był osobą poszukiwaną. Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim susz roślinny, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana.
31- latek zgodnie z dyspozycją Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim już trafił do aresztu na ponad trzy miesiące, gdzie oczekiwać będzie na kolejne zarzuty. Finalnie może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Opr. RD

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Policja zatrzymała 34-latka!

Tłumaczył się, ze to była mąka!