w

Wpadł do głębokiej studzienki z wodą!

Szczęśliwe zakończyło się zdarzenie z udziałem 2-letniego chłopca, który wpadł do głębokiej studzienki z wodą. Dzięki szybkiej akcji ratunkowej ostrowieckich policjantów i funkcjonariuszy straży pożarnej chłopiec został szybko uratowany. Na szczęście nie odniosło żadnych poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12.15, na jednej z prywatnych posesji znajdującej się na terenie miasta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do 43-letniego mężczyzny w odwiedziny przyszła 28-latka wraz ze swoim 2-letnim synkiem. W tym czasie mężczyzna wykonywał prace związane z wypompowaniem wody. Wąż ogrodowy wsunięty był do środka głębokiej na ponad 10 metrów studzienki, która przykryta była żeliwną pokrywą. W pewnym momencie 2-latek wszedł na pokrywę, która przechyliła się i chłopiec wpadł do środka. Na miejsce natychmiast udali się powiadomieni o zdarzeniu policjanci z ostrowieckiej komendy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Kolejno wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej wydobyli 2-latka trzymającego się zwisającego gumowego węża. Okazało się, że gdy chłopiec wpadł do wody zdążył chwycić wąż i w ten sposób oczekiwać na pomoc. Na szczęście 2-latkowi nic się nie stało. Chłopiec został zabrany na badania do Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

Policja apeluje: Pilnujmy swoje dzieci! Zwracajmy uwagę na to, gdzie przebywają, co robią i na czym polega ich zabawa. Nie zostawiajmy dzieci samych w domu bez opieki, ale też nie zabierajmy ich ze sobą w miejsca, gdzie nie jesteśmy w stanie ich upilnować. Pamiętajmy, że miejsce ich zabaw powinno być bezpieczne, położone z dala od dróg i nawet najmniejszych zbiorników wodnych. Zorganizujmy dzieciom czas tak, by się nie nudziły. Ciekawe otaczającego nas świata, nie zdają sobie sprawy z grożących im niebezpieczeństw. Zróbmy wszystko, aby nie dochodziło więcej do takich nieszczęśliwych jak ten wypadków.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski


Zaginął 23-letni, Tomasz Matejkiewicz!

Policjanci zatrzymali 29 latka, posłużył się podrobionym dokumentem!