w

MUNDUROWI NA FESTYNIE RODZINNYM NA GUTWINIE!

Wczoraj na osiedlu Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się piknik rodzinny, w którym udział wzięli ostrowieccy policjanci. Mieszkańcy w tym dniu mieli doskonałą okazję m.in. do porozmawiania ze swoimi dzielnicowymi.

Wczoraj st. asp.Maja Ćwik wspólnie z st.sierż. Marcinem Bis i mł. asp. Robertem Wiąckiem udała się na teren ośrodka wypoczynkowego Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie odbywał się piknik rodzinny. Spotkanie były dobrą okazją do zaprezentowania przez mundurowych przygotowanych stoisk profilaktycznych oraz porozmawiania z mieszkańcami osiedla. Na stoisku można było zobaczyć między innymi specjalistyczną walizkę z atrapami środków psychoaktywnych oraz przekonać się jak zachowuje się człowiek po wypiciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, wykorzystując do tego specjalnie skonstruowane alkogogle i narkogogle. Dzieci i młodzież mogła obejrzeć policyjny sprzęt służbowy w tym między innymi radiowóz policyjny. Mundurowi udzielali także porad oraz prowadzili pogadanki, których głównym tematem były zagadnienia związane z zagrożeniami jakie niesie używanie substancji psychoaktywnych. Największą atrakcją wśród najmłodszych cieszyło się mobilne miasteczko ruchu drogowego. Ponadto stróże prawa rozdawali ulotki profilaktyczne m.in dotyczące instytucji pomocowych, handlu ludźmi, zasad bezpiecznego zachowywania się w ramach akcji “ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Ponadto policjanci promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja Komenda”. Osoby starsze ostrzegano przed oszustwami na wnuczka, policjanta oraz podobnym sposobie działania.

Ope.EW

Źródło:KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Policjanci zatrzymali 29 latka, posłużył się podrobionym dokumentem!

ZNALEZIONO ZDJĘCIA NA UL. KOLEJOWEJ!