w

Podróżując z żoną dziećmi, będąc w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję.

Pomimo licznych działań oraz kampanii informacyjnych przestrzegających przed kierowaniem po spożyciu alkoholu, nadal zdarzają nieodpowiedzialni, którzy nietrzeźwi wsiadają za kierownicę. Osoby te narażają w ten sposób nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Wczoraj szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 33-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego, który podróżując z żoną dziećmi, będąc w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny ostrowieckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie
o kolizji w rejonie jednego z marketów na terenie miasta. Skierowani na miejsce funkcjonariusze drogówki ustalili, iż 33-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, wykonując manewr cofania uderzył w słup oświetleniowy, który w wyniku zdarzenia przewrócił się na pobocze. Oprócz kierującego, w pojeździe znajdowała się również jego żona i dwoje dzieci. Na szczęście, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Kierujący pojazdem był nietrzeźwy, badanie wskazało ponad dwa i pół promila alkoholu w jego organizmie. Bez wątpliwości, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest naganne i nieodpowiedzialne! Dodatkowo w tym przypadku, trzeźwy pasażer – żona, godzi się na podróż z nietrzeźwym, a tym samym powodowanie zagrożenia dla siebie i innych, nawet dzieci. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż mężczyzna ten nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż w ostatnim czasie zostały one zatrzymane – również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Teraz 33-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Opr. RD

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


33-latek pijany za kierownicą z dziećmi i żoną!

ZA ZAKUPY ZAPŁACIŁ FAŁSZYWKĄ