w

OSTROWIECCY POLICJANCI NA ROWERACH

Ośmiu policjantów z Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy zostało wyznaczonych do pełnienia służby w patrolu rowerowym. Funkcjonariuszy w patrolu na rowerach, można spotkać od kilku dni w parkach, na terenach leśnych i wodnych oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości dojechania radiowozem.

Stróżów prawa na rowerach można spotkać na osiedlowych uliczkach, parkach, terenach leśnych oraz miejscach, gdzie radiowóz ze względu na ukształtowanie terenu nie może wjechać, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu. Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego do późnej jesieni. Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwala na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz rowerzystów. Funkcjonariusze na rowerach kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki naszego miasta. Osoby, które napotkają taki patrol rowerowy mogą podejść, poprosić o pomoc czy interwencję oraz przekazać swoje sugestie czy spostrzeżenia dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie.

W związku z panującymi w ostatnich dniach upałami, duża liczba mieszkańców naszego miasta wybiera wypoczynek nad wodą. W tych miejsca również będzie można zobaczyć policjantów z patrolu rowerowego. Stróże prawa będą patrolować rejony zbiorników wodnych oraz tak zwanych dzikich kąpielisk, gdzie będą dbali o nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak, że relaks nie zwalnia nas z myślenia a nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy do nas.

Opr. RD

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Samochód pod kołami pociągu

33-latek pijany za kierownicą z dziećmi i żoną!