w

Nietrzeźwy 33 latek przewoził swoje dzieci!

Pomimo licznych działania oraz kampanii informacyjnych przestrzegających przed kierowaniem po alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają po jego spożyciu. Narażają w ten sposób nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Wczoraj szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 33-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości przewoził swoje dzieci.

Wczoraj, w godzinach wieczornych dyżurny ostrowieckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie,
że w rejonie gminy Bałtów jedzie Volkswagen, którego kierowca może być nietrzeźwy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze drogówki napotkali niemiecki pojazd i potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Siedzący za kierownicą 33-letni mieszkaniec gm. Ćmielów, jak wykazało badanie alkomatem miał w swoim organizmie ponad 4 promile alkoholu. Mężczyzna ten wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni, gdyż pomimo narażenia siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, naraził na nie również dwoje swoich nieletnich dzieci, z którymi podróżował.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości 33-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Opr.R.D.

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kg krajanki tytoniowej!

Namalował na ścianie graffiti! Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności!