w

Łupem sprawców padło 20 sosen!

Policjanci z ostrowieckiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyrąb i kradzież drzewa z lasu. Łupem sprawców padło 20 sosen. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa wyceniono na kwotę ponad 4000 złotych. Wczoraj dwaj ostrowczanie w wieku 40 i 58-lat usłyszeli zarzuty.

Wszystko działo się w minioną sobotę kilka minut przed godziną 11.00. Dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał wtedy wiadomość, z prośbą o udzielenie asysty funkcjonariuszom Straży Leśnej przy zatrzymaniu sprawców kradzieży drzewa. Do zdarzenia miało dojść na terenie Leśnictwa Jeziórko, a łupem sprawców padło 20 sosen. Jak wynikało z ustaleń, odpowiedzialnymi za to przestępstwo było dwóch mężczyzn, którzy zdążyli skradzione drzewo przewieźć już na teren posesji należącej do jednego z nich. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast skierowali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy po kilku minutach wspólnie z pracownikami Straży Leśnej dokonali zatrzymania obu mężczyzn. Sprawcami okazali się dwaj ostrowczanie w wieku 40 i 58-lat. Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży drzewa z lasu. Wartość start na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 4000 złotych. Mundurowi w całości odzyskali skradzione mienie. Nie jest wykluczone, że mężczyźni usłyszą jeszcze inne zarzuty kradzieży drzewa.

Zgodnie z art. 290 kodeksu karnego „kto w celu przywłaszczenia dopuszcza się wyrębu drzewa w lesie, podlega odpowiedzialności karnej jak za kradzież”, a dodatkowo, „w razie skazania…, sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości drzewa”. Proceder ten jest, jak widać, podwójnie nieopłacalny, zarówno karnie, jak i finansowo.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Św.

Street Food Polska Festival w Ostrowcu Świętokrzyskim już w najbliższy weekend!

Wielkie otwarcie „Rawki Od Nowa”, już w sobotę!