w

Motocyklista jadący ul. Samsonowicza miał ponad 1,5 promila alkoholu!

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-letni motocyklista. Do jego zatrzymania doszło dzięki funkcjonariuszowi z Komisariatu Policji w Ćmielowie, który w czasie wolnym od służby zauważył kierującego suzuki jadącego całą szerokością jezdni. Teraz mieszkaniec gminy Bałtów musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

W nocy z piątku na sobotę kwadrans przed godziną 1 w nocy, będący w czasie wolnym od służby funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Ćmielowie jadąc ul. Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, zwrócił uwagę na jadącego przed nim motocyklistę. Sposób jazdy kierującego jednośladem wskazywał, że może być on nietrzeźwy. Jadąc za suzuki, funkcjonariusz postanowił o swoich spostrzeżeniach i położeniu powiadomić kolegów z miejscowej jednostki.

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego szybko podjęli interwencję i zatrzymali motocykl do kontroli. Potwierdziły się podejrzenia funkcjonariusza. Badanie alkomatem wykazało u 25-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Bałtów stracił już swoje prawo jazdy.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Szczęśliwy finał poszukiwań 38-latka i jego dwójki dzieci!

Street Food Polska Festival w Ostrowcu Świętokrzyskim już w najbliższy weekend!