w

40-latek z 2 kilogramami marihuany oraz 30 gramami amfetaminy!

Zabezpieczone ponad 2 kg marihuany, blisko 60 gramów haszyszu oraz ponad 30 gramów amfetaminy, to wynik działań ostrowieckich kryminalnych. Policjanci zatrzymali do sprawy 32 i 40 latka. Stróże prawa po raz kolejny nie dopuścili, aby narkotyki trafiły na czarny rynek.

W minioną środę 12 maja br. ostrowieccy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową podjęli czynności służbowe wobec 40-letniego mieszkańca miasta. Policjanci podejrzewali, że ostrowczanin może mieć związek z procederem narkotykowym. W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, co też utwierdziło kryminalnych w przekonaniu, że może mieć coś do ukrycia.

W trakcie przeszukania jego auta policjanci natrafili na biały proszek. Wstępne badania potwierdziły, że jest to amfetamina o wadze blisko 5 gramów. W trakcie dalszych czynności w jednym z pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez ostrowczanina, funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki oraz wagę elektroniczną. Po wstępnej identyfikacji okazało, że policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany. Zatrzymany 40-latek trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone narkotyki policjanci przekazali do badań.

W toku dalszych czynności mundurowi ustali, że w swoim mieszkaniu narkotyki może posiadać również 32-letni kolega zatrzymanego. Stróże prawa w czwartkowy poranek udali się pod ustalony adres, gdzie zabezpieczyli blisko 40 gramów marihuany, 60 gramów haszyszu i 25 gramów amfetaminy. 32-letni właściciel zakazanych substancji została zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Przejęte środki trafią do dalszych badań laboratoryjnych. 

Na podstawie zebranych dowodów obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Doprowadzeni zostali do sądu, gdzie na wniosek śledczych zastosowany został wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3 miesięcznego aresztu.

Teraz 32 i 40 –latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

⚫Znaleziono ciało 38-latka Jakuba Skowrona!

100 gramów amfetaminy oraz 10 gramów dopalaczy!