w

18-latek z 1,5 gramem białego proszku!

Opatowscy kryminalni w czwartkową noc wyeliminowali z rynku 19 gramów amfetaminy i 8 tabletek ekstazy. Zatrzymali przy tym 17-latka, w którego posiadaniu były środki odurzające. Następnie w piątkową noc został zatrzymany 18-latek, przy którym również ujawniono środki odurzające. Młodym mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z czwartku na piątek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego opatowskiej komendy na terenie gminy Ożarów ujawnili 17-latka, który posiadał przy sobie porcję amfetaminy. Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli dodatkowo 18 gramów białego proszku, 8 tabletek ekstazy, dwie wagi elektroniczne i młynek. Ustalono również, że młody człowiek udzielił narkotyków kilkunastu innym osobom. Następnie w piątkową noc opatowscy policjanci zatrzymali
18-letniego mieszkańca gminy Zawichost, przy którym ujawnili 1,5 grama białego proszku, a podczas przeszukania jego domu kolejne zawiniątko z tą samą substancją. Okazało się, że to amfetamina. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ten również udzielał środków odurzających innym osobom.

Prokurator Rejonowy w Opatowie wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczeń majątkowych. O dalszym ich losie zdecyduje Sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast udzielanie narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów

Pożar domu w gminie Bałtów

Kobieta od 4 miesięcy ukrywała się przed organami ścigania!