w

19-latka wraz z kolegami wymierzyła sprawiedliwość za dług 200 złotych!

W połowie marca 19-latka spotkała się z byłym chłopakiem. 18-latek był jej winien 200 złotych. Kobieta wraz z dwoma kolegami samowolnie postanowiła wymierzyć karę za nieuregulowanie długu. Dokonali rozboju, w efekcie czego najbliższe 3 miesiące za kratami spędzą podejrzani 20 i 21-latek.

W połowie marca 18-letni mieszkaniec Opatowa zaalarmował policjantów, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Zaczęło się niewinnie. Niczego nie podejrzewający 18-latek został wywabiony z domu przez byłą dziewczynę pod pretekstem rozmowy. Mężczyzna relacjonował, że 19-latka, grożąc mu, chciała go zmusić do zwrotu pieniędzy. Kiedy okazało się, że zgłaszający nie jest w stanie oddać jednorazowo całej sumy, został pobity przez dwóch towarzyszy kobiety. W zdarzeniu 18-latek stracił kurtkę, telefon komórkowy i gotówkę. Miała to być samowolnie wymierzona kara w zamian za nieuregulowanie długu, dziewczynie winien był 200 zł. Następnego dnia opatowscy policjanci zatrzymali 19-letnią mieszkankę powiatu ostrowieckiego. Kilka dni później, w Ostrowcu Świętokrzyskim kryminalni z Opatowa zatrzymali 21-latka. Ostatni z uczestników rozboju zatrzymany został w poniedziałek.

Wobec mężczyzn Sąd Rejonowy w Opatowie zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Kobieta musi wpłacić poręczenie majątkowe oraz została objęta dozorem. Grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów

26-latek ukradł 480 litrów oleju napędowego!

50-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie!