w

14 i 16-latek dokonali rozboju, ukradli 40 zł i paczkę chipsów

Policjanci z ogniwa patrolowo-interweniującego ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch nieletnich sprawców czynu karalnego. 14 i 16-latek w niedzielne popołudnie na terenie miasta dopuścili się rozboju i kradzieży zuchwałej. Łącznie łupem sprawców padły pieniądze w kwocie 40 złotych i paczka chipsów. Teraz obydwaj nieletni za popełnienie czynów karalnych odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę kilka minut po godzinie 18.00. Na ul. Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, do 17-latka podeszło dwóch młodych chłopaków. Jeden z nich uderzył go w głowę, natomiast drugi z napastników grożąc pobiciem zażądał wydania pieniędzy. Przestraszony 17-latek obawiając się o swoje zdrowie wydał im gotówkę. Łącznie łupem rabusiów padły pieniądze w kwocie 30 złotych i paczka chipsów o wartości około 5 złotych. Kolejno sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, a o całym zajściu zostali powiadomieni ostrowieccy policjanci. Mundurowi posiadając rysopis sprawców zdarzenia natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania.

Rozpoznani na ulicy sprawcy rozboju zostali zatrzymani po krótkim pościgu przez policjantów z ogniwa patrolowo-interweniującego. Okazali się nimi dwaj nieletni w wieku 14 i 16 lat. Od obu wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że młodszy ze sprawców miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, a straszy od niego o dwa lata kolega ponad promil. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że ci sami sprawcy przed dokonanym rozbojem dopuścili się na ul. Kochanowskiego kradzieży zuchwałej. Łupem padły pieniądze w kwocie 10 złotych na szkodę innego 14-latka.

Nieletni zostali zatrzymani i niedzielną noc spędzili w Policyjnej Izbie Dziecka. Wczoraj zostali przesłuchani jako nieletni sprawcy czynu karalnego. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Miał do odbycia karę ponad 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonane kradzieże, został zatrzymany!

Zaginął 41-letni Piotr Kowalski mieszkaniec gminy Waśniów❗️