w

Ostrowczanin posiadał 85 gramów amfetaminy! Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy zabezpieczyli wczoraj ponad 85 gramów amfetaminy. Narkotyki posiadał przy sobie 23 – letni ostrowczanin. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kwadrans przed godziną 17.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy podjęli na jednej z ulic w mieście interwencję wobec trzech mężczyzn. W trakcie czynności jeden z legitymowanych mężczyzn zachowywał się dość nerwowo. Po chwili okazało się, że powodem takiego zachowania było posiadanie znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy 23-latku biały proszek wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina oraz wagę elektroniczną. Substancja została zabezpieczona do dalszych badań, a 23 – latek zatrzymany i odprowadzony do policyjnej celi. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad 85 gramów amfetaminy. Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznych ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim  

Dokonał kradzieży miedzianych rynien z kościołów! Wpadł podczas kontroli drogowej!

Trzech nieletnich chciało pieniędzy od 15-latka, a następnie zaczęli go bić i kopać!