w

Certyfikaty językowe dla uczniów ostrowieckich szkół wizytówką miasta

Od kilku lat ostrowiecki samorząd finansuje uczniom zdobywanie certyfikatów językowych. Z taką inicjatywą wyszedł przed kliku laty prezydent miasta Jarosław Górczyński. Mimo pandemii i zdalnego nauczania  także w tym roku Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zorganizowała uczniom gminnych szkół podstawowych możliwość zdawania certyfikatów językowych. W sumie w ostatnim do egzaminu przystąpiło aż 99 uczniów. Z uwagi na pandemię nie było możliwości zorganizowania tradycyjnej gali wręczenia certyfikatów. W związku z powyższym pierwsze dwa zostały symbolicznie wręczone w PSP nr 1 i PSP nr 14.

Poza finansowaniem z budżetu gminy, dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zdawania egzaminu w mieście co sprawia, że uczniowie nie muszą jechać do dużego ośrodka miejskiego, aby tam zdawać egzamin. Dzięki temu więcej uczniów ma szansę zdobyć certyfikat, który będzie bardzo pomocny w dalszych etapach edukacji.

– Jestem bardzo zbudowany tym, że tak wielu uczniów skorzystało z naszej oferty – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Chcę podziękować nauczycielom, rodzicom i dziadkom, bo to niejednokrotnie także ich zasługa, żeby zmotywować wnuków do nauki. Edukacja to najlepsza inwestycja w przyszłość. Uczniowie mogą zdobywać certyfikaty z języków: angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Mamy zdolną młodzież i doskonałych nauczycieli, którzy potrafią zaszczepić pasję do nauki języków obcych. Certyfikaty otwierają drzwi do rożnych instytucji w Polsce, Europie i na świecie, pozwalają na pracę w korporacjach. Te certyfikaty są uznawane przez wiele uczelni oraz instytucji, stanowiąc przepustkę na wyższe studia. Jest to dokument, który zostaje na całe życie. Znajomość języków obcych to już nie tylko hobby ale konieczność. Znajomość języka obcego przydaje się w życiu codziennym.

Pożary w kotłowniach domów jednorodzinnych

Warkocze dla Fundacji „Rak „n” Roll”