w

Policja zatrzymała 36-latke, miała 2 promile alkoholu

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 36-latkę, która kierowała pojazdem marki Suzuki w stanie nietrzeźwości i spowodowała kolizję drogową. Kobieta odważyła się wsiąść za kierownicę swojego auta mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kilka minut po godzinie 22.00 ostrowiecki dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, była ona świadkiem zdarzenia jak kierująca pojazdem marki Suzuki wjechała w ścianę sklepu, a następnie próbowała stamtąd odjechać. Obserwujący to świadkowie podejrzewali, że kierująca znajduję się  pod wpływem alkoholu i dlatego też próbowali odebrać kobiecie kluczyki, by udaremnić jej dalszą jazdę. Na miejsce wezwano policjantów, na widok których sprawczyni kolizji podjęła próbę ucieczki. Ostatecznie po kilku minutach została ona zatrzymana przez mundurowych. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Stróże prawa przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 36-latki. Ostrowczanka trafiła do policyjnej celi.

Dzisiaj kobieta usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 36 –latka nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

21-LATEK POSIADAŁ BROŃ, AMUNICJĘ I NARKOTYKI

Pożar trocin w budynku gospodarczym