w

DZIELNICOWI SPRAWDZAJĄ MIEJSCA, W KTÓRYCH MOGĄ PRZEBYWAĆ OSOBY BEZDOMNE

W okresie zimowym możliwe jest wystąpienie szczególnego zagrożenia dla życia i zdrowia osób bezdomnych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych. W trosce o bezpieczeństwo tych osób ostrowieccy dzielnicowi w ostatnich dniach zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia osoby wymagające pomocy.

Okres zimowy to czas, gdy ostrowieccy dzielnicowi w trakcie pełnionej służby zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i noclegu bezdomni. W zainteresowaniu mundurowych są pustostany, ogródki działkowe oraz tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia. Wiele policyjnych interwencji możliwych jest dzięki osobom, które nie będąc obojętni powiadamiają o takim fakcie odpowiednie służby. Po szybkiej reakcji i przekazaniu informacji do dyżurnego, policjanci mogą na czas dotrzeć we wskazane miejsce i udzielić pomocy. Pamiętajmy o tym, że alkohol oraz mróz to zabójcza mieszanka. Ostrowieccy dzielnicowi podczas pełnionej służby zachęcają również osoby bezdomne do skorzystania ze schronienia w specjalnych placówkach. Mimo iż funkcjonariusze informują o takiej formie pomocy może zdarzyć się tak, że nie uda się policjantom dotrzeć do wszystkich potrzebujących.

Ostrowieccy policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego powiatu w momencie napotkania w okresie zimy osoby bezdomnej, samotnej, niepełnosprawnej lub nietrzeźwej, której pozostawienie na mrozie może skończyć się dla niej tragicznie należy zadzwonić na numer alarmowy 112 czynny całą dobę. Po otrzymaniu takiej informacji policjanci niezwłocznie podejmą stosowne czynności i przekażą taką osobę instytucji powołanej do niesienia pomocy. Jednocześnie przypominamy o możliwości skorzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa poprzez odpowiednie naniesienie na mapę ikony „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Widząc takiego człowieka, nie wahajmy się powiadomić o tym odpowiednie służby. Każde takie zgłoszenie może uratować czyjeś życie.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Posiadał blisko 20 litrów wyrobów spirytusowych! Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności!

Strażacy usuwają śnieg z dachu KP PSP w Ostrowcu Św. Jak bezpiecznie usunąć śnieg z dachu?