w

PSP Nr 7 w nowej szacie Wizerunki noblistów zdobią ściany korytarzy

Sto tysięcy złotych z miejskiego budżetu pozwoliło na ciekawyremont przestrzeni wspólnych w PSP nr 7. Wizerunki laureatów Nagrody Nobla oraz postaci historycznych ozdobiły tzw. korytarz humanistyczny, położono nowe podłogi, zakupiono szafki oraz utworzono kąciki do wypoczynku dla uczniów.

– Mam ogromną przyjemność gościć dzisiaj w szkole podstawowej numer 7 i jestem bardzo miło zaskoczony – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Korytarze są doskonale odświeżone, a portrety wybitnych Polaków zdobiące korytarz humanistyczny to bardzo ciekawa inicjatywa, która posiada aspekt dydaktyczny. Wykonane na ścianach malowidła utrwalają w pamięci uczniów ważne wydarzenia historyczne oraz pozwalają na codzienne obcowanie ze sztuką. Nasze placówki edukacyjne dbają o swoją infrastrukturę, a co jeszcze ważniejsze posiadają doskonałą kadrę pedagogiczną. W szkołach jest świetna baza techniczna. Nauczyciele są zaangażowani i pracują z pasją. To napawa optymizmem. Inwestycja w oświatę jest droga, ale zawsze się zawraca. To wszystko z korzyścią dla naszych uczniów.

– Sto tysięcy złotych, przekazanych z gminnego budżetu, pozwoliło przeprowadzić nam remont korytarzy inicjatywy – mówi dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 7 Monika Wiączek. – Dzięki tym środkom wymieniliśmy na nowe w trzech pawilonach trzydziestoczteroletnie podłogi podłogi. Obecnie jest nie tylko estetycznie, ale też bezpiecznie. Ponadto odmalowaliśmy korytarze na parterze, pojawiły się nowe malowidła oraz zostały odświeżone te, które powstały przed laty. We wszystkich pracach pomagają nauczyciele, którym przewodzi nauczycielka plastyki pani Ewa Zakowana. Remontowane są również dwa pawilony na pierwszym piętrze. Pomalowana została także stołówka oraz zostało wymienione oświetlenie. Utworzyliśmy również kąciki rekreacyjne dla uczniów wyposażone w leżaki, pufy i sofy.

Kryminalni zabezpieczyli ponad 18 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana!

25-latek posiadał około 2 gramów marihuany!