w

Tradycji stało się zadość – koncerty, sportowe wydarzenia oraz tort od prezydenta miasta 29. ostrowiecki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim miał wielowymiarowy przebieg. Wolontariusze kwestowali na ulicach miasta, a pasjonaci różnych dyscyplin sportu zadbali również o mniej typowy przebieg.
Na terenie Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego Gutwin spotkali się amatorzy zimnych kąpieli. Morsy i foczki wrzucali datki do specjalnej skarbony. Natomiast Stowarzyszenie OstroBiec, w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz kolejny zorganizowało bieg „Policz się z cukrzycą”. Bieg miał charakter indywidualny, nie było wspólnego startu, mety ani dekoracji. Przedstawiciele Stowarzyszenia OstroBiec tylko wydawali pakiety startowe składające się z medalu i numeru startowego. Zawodnicy otrzymywali go po rejestracji i wrzuceniu minimum 30 złotych do puszki.
W Ostrowieckim Browarze Kultury prowadzona była transmisja online z aukcją zgłoszonych na licytację przedmiotów. Do godz. 18.00 można było między innymi zakupić ufundowany przez prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego tort, który ostatecznie został sprzedany za kwotę 340 zł, która również zasiliła ostrowiecką zbiórkę. Wylicytowała go mieszkająca obecnie w Krakowie ostrowczanka, w imieniu której odebrała go mama korzystając jednocześnie ze spotkania z prezydentem miasta.
– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wyjątkowe wydarzenie, które łączy wiele osób w jeden łańcuch pomocy. To nie tylko wydarzenie ale zjawisko społeczne, które pokazuje ludziom jak wiele, dzięki niewielkiemu wysiłkowi pojedynczej jednostki, można zdziałać – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – To wspaniała akcja i cieszę się, że ostrowczanie potrafią być hojni.
Ostrowiecki finał, mimo pandemicznej sytuacji, nie mógł się również obyć bez tradycyjnego już koncertu. W tym roku lokalni muzycy występowali dla ostrowczan online. Na scenie zaprezentowali się m.in.: wokalistki Studia Pandora, zespół ReVers, Tom Holder, Schizofrenia, Nazar Tatsyshyn oraz raperzy. Będą prezentacje aukcji na Allegro. Oprócz muzyki live również ciekawe rozmowy i przypomnienie poprzednich finałów z materiałów archiwalnych. Koncert przygotowały Miejskie Centrum Kultury i Lokalna. TV, razem z miejskim sztabem Orkiestry.
O godzinie 20.00 Światełko do nieba rozświetliło obiekt Ostrowieckiego Browaru Kultury, a ostrowczanie przyłączyli się do akcji, prezentując z okien i balkonów światełka latarek z telefonów.
Przekazane przez prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego zdjęcie, autorstwa Tomasza Nasiadka, prezentujące Ostrowicki Browar Kultury z lotu ptaka na tle zachodzącego nieba i pasma Gór Świętokrzyskich, można licytować do 11 lutego 2021 roku.
Link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/zdjecie-obk-od-prezydenta-m-ostrowca-10172106869

35-latek zatrzymany, miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów!

Poszukiwany 33-latek zatrzymany! Ma do odbycia kare 2 lat pozbawienia wolności!