w

52-latek był pijany i spowodował zdarzenie drogowe!

Pomimo licznych działań oraz kampanii informacyjnych przestrzegających przed kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Narażają w ten sposób siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Wczoraj szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 52-letni mężczyzna, który będąc nietrzeźwym spowodował zdarzenie drogowe.

Wczoraj około godziny 18:00 dyżurny ostrowieckiej jednostki odebrał zgłoszenie
o zdarzeniu drogowym na ul. Sienkiewicza. Na miejscu policjanci ustalili, iż 52-latek kierujący citroenem uderzył w audi, a następnie po przejechaniu kilkuset metrów stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w nissana poruszającego się na przeciwległym pasie ruchu. Kolejnym samochodem, z którym „spotkał się” citroen była toyota.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż sprawca w trakcie zdarzenia był nietrzeźwy. W wyniku zdarzenia ucierpiał 79-letni kierujący nissanem, który został odwieziony na dalsze badania do szpitala. Aby wydostać mężczyznę z pojazdu niezbędna była pomoc Straży Pożarnej. Na miejscu policjanci wykonali czynności zmierzające do ustalenia faktycznego przebiegu zdarzenia.

Za popełnione czyny sprawca będzie tłumaczył się teraz przed sądem. Za jazdę
w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego 52-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet
do 15 lat.

Opr. RD

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Policja zatrzymała 35-latka, który groził nożem nastolatce!

31-latek próbował zatrzeć ślady, podpalając mieszkanie!