w

Policjant jadący w nocy na służbę, zatrzymał 21-latka, który jechał pod wpływem alkoholu!

Policjant z Komisariatu Policji w Ożarowie jadąc w nocy na służbę, zauważył kierującego samochodem osobowym, którego tor jazdy wskazywał, że może się znajdować pod wpływem alkoholu. Policjant natychmiast powiadomił dyżurnego, a następnie uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę.

W noc sylwestrową jadąc na nocną służbę  policjant z Komisariatu Policji w Ożarowie na terenie gminy Ćmielów, zauważył kierującego samochodem osobowym, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant natychmiast poinformował dyżurnego ostrowieckiej komendy o zaistniałej sytuacji. Następnie kontynuował jazdę za pojazdem. Wykorzystując moment, kiedy kierujący zjechał na parking, policjant podszedł, zabrał kierującemu kluczyki od auta i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Niedługo później, na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierującego i potwierdzili, że jechał on „na podwójnym gazie”.  Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 21-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Ze swojego postępowania, mężczyzna będzie tłumaczył się teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. AF

Źródło KPP Opatów

Pierwsze szczepienia na COViD-19 w Ostrowcu Świętokrzyskim, ruszają w poniedziałek!

Policjanci odnaleźli 72-latka w ciężkim stanie!