w

Ostrowieccy policjanci i sanepid sprawdzają czy przestrzegane są wprowadzone nowe obostrzenia!

Ostrowieccy policjanci sprawdzają czy na terenie naszego powiatu przestrzegane są wprowadzone nowe obostrzenia w związku z pandemia koronawirusa. Mundurowi zwracają uwagę między innymi na respektowanie obowiązku zasłaniania ust i nosa, przestrzeganie dystansu społecznego oraz prawidłowe informowanie o maksymalnej ilości klientów w danej placówce handlowej. Ponadto funkcjonariusze sprawdzają czy swoją działalność zgodnie z nowym rozporządzeniem ograniczyły między innymi galerie handlowe, obiekty sportowe takie jak kluby fitness i siłownie.

Na terenie naszego miasta prowadzone są wspólne działania policjantów z ostrowieckiej komendy i pracowników inspekcji sanitarnej. Kontrole prowadzone są w związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami. Policjanci sprawdzają miejsca i palcówki, które nie powinny być otwarte. Zgodnie z nowym rozporządzeniem do 17 stycznia 2021 roku ograniczono działalność galerii handlowych, hoteli, stoków narciarskich, basenów, siłowni i centrów fitness. Podczas służby policjanci zwracają uwagę między innymi na respektowanie obowiązku zasłaniania ust i nosa, przestrzeganie dystansu społecznego, a także sprawdzają czy przy wejściu do obiektu handlowego umieszczona jest informacja o maksymalnej liczbie klientów w sklepie, a także czy podejmowane są środki zapewniające przestrzeganie ograniczenia liczby osób robiących zakupy. Funkcjonariusze kontrolują także środki komunikacji publicznej i osoby odbywające kwarantannę domową. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu kontrole takie będą kontynuowane.

Pamiętajmy, że to od nas wszystkich zależy, czy wirus rozprzestrzeni się na większą ilość osób powodując zagrożenie dla życia i zdrowia naszych rodzin.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

POŻAR DACHU BUDYNKU JEDNORODZINNEGO W GM. WAŚNIÓW

36-letni poszukiwany zatrzymany!