w

Ostrowieccy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, miał 2,5 promila alkoholu!

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 43-letniego obywatela Ukrainy, który kierował osobową mazdą. Mężczyzna podróżował po terenie powiatu mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej komendy około godziny 9:00 pełnili służbę w miejscowości Boksycka. W czasie patrolu uwagę mundurowych zwrócił jadący z naprzeciwka pojazd marki Mazda. Stróże prawa nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującego, gdyż jego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się on po działaniem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast postanowili podjąć interwencję by sprawdzić swoje przypuszczenia. Po chwili okazało się, że za kierownicą osobówki siedział 43-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia funkcjonariuszy. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, w toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że jego pojazd nie posiadał ubezpieczenia w zakresie OC. 43-latek trafił do policyjnej celi. Dzisiaj usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy może grozić nawet 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Łupem złodzieja padło mienie w postaci 6 butelek z alkoholem

31-LETNI POSZUKIWANY ZATRZYMANY