w

#WAŻNE: Zostań wolontariuszem 29. Finału WOŚP 2021 r.

Zostań wolontariuszem 29. Finału WOŚP i zagraj z nami podczas #wosp2021. 

Zarejestruj się przez internet, dołącz do wybranego Sztabu i kwestuj z tekturową puchą lub kwestuj online zakładając swoją eSkarbonkę. 
Przeczytaj poniższą instrukcję, dzięki której przejdziesz proces rejestracji bez problemów, zaledwie w 7 krokach! 

Za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl złożysz swój wniosek o bycie wolontariuszem 29. Finału WOŚP w przestępny sposób, wypełniając formularz zgłoszeniowy online. 
Pamiętaj, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. 
Elektroniczne zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem – zostaniesz poinformowany o decyzji Sztabu mailowo lub w zakładce „Wiadomości” na swoim koncie iWolontariusza. 

Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

Zanim jednak przystąpisz do działania, zapoznaj się z regulaminem wolontariusza. 

 1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl
  Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, poproś opiekuna (rodzica) o założenie konta opiekuna wolontariusza.
  Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, możesz przystąpić do samodzielnego wypełnienia zgłoszenia.
 2. Podaj dane osoby pełnoletniej

Na samym początku uzupełnij dane w celu założenia konta w bazie wolontariusza/opiekuna prawnego (imię, nazwisko, pesel, hasło, e-mail).

Pamiętaj! Dane na tym etapie muszą być podane osoby pełnoletniej! Jeśli jesteś opiekunem prawnym, konto rejestrujesz na swoje dane, nie wolontariusza. Dane niepełnoletniego wolontariusza opiekun będzie dodawał w dalszych krokach.

 1. Potwierdź rejestrację – kliknij w link aktywacyjny

Pierwszy etap za Tobą! Żeby utworzyć konto w bazie, musisz jeszcze tylko kliknąć w link aktywacyjny, przesłany na adres e-mail, który podałeś w formularzu rejestracyjnym. Po kliknięciu przeniesiesz się ponownie na stronę iwolontariusz.org.pl. Na górze zobaczysz zielony pasek, który poinformuje Cię o poprawnej aktywacji. Teraz możesz już się zalogować.

 1. Dodaj wolontariusza

„Dodaj kandydata na wolontariusza” – taki napis powinien pojawić się na niebieskim pasku. Widzisz? Świetnie! Czas przystąpić do rejestracji osoby, która chce dołączyć do Sztabu w swojej okolicy i kwestować podczas 28. Finału.

 1. Wybierz Sztab

W formularzu w kroku „Wybór Sztabu” zobaczysz okienko do wpisania Sztabu. Aby wybrać Sztab w swoim mieście, skorzystaj z wyszukiwarki – by wyszukać Sztab w Twojej okolicy, możesz wpisać nazwę miejscowości lub numer Sztabu (ID), jeśli go znasz. W tym miejscu możesz też wykorzystać TOKEN.

 1. Formularz osoby kwestującej

Czas na drugi formularz – osoby kwestującej. Uwaga opiekunowie! To właśnie tutaj podajecie dane niepełnoletniego wolontariusza.

Przygotuj swoje zdjęcie – pamiętaj, że jego rozmiar musi być w formacie jpg i mieć minimum 600 x 800 pikseli. Jeśli zdjęcie nie będzie spełniać powyższych kryteriów, nie będziesz mógł wysłać zgłoszenia. Aby zdjęcie zostało zaakceptowane najlepiej wrzucić zdjęcie dowodowe/legitymacyjne. Ważne, by na zdjęciu była dobrze widoczna twarz wolontariusza. 

W formularzu będziesz poproszony o podanie danych osoby zgłaszającej się na wolontariusza – imię, nazwisko, datę urodzenia, pesel, nr telefonu, adres zamieszkania (ulica, nr domu i nr lokalu, miasto, kod pocztowy, kraj) szkołę lub miejsce pracy. Wypełnione? Na koniec, zapoznaj się z klauzulą RODO i kliknij „Wyślij”. Twoje zgłoszenie właśnie trafiło do Sztabu.

 1. Potwierdzenie ze Sztabu

Gdy Twój wniosek zostanie rozpatrzony przez Sztab, taką informację od Sztabu zobaczysz w swoim koncie iWolontariusza w zakładce „Wiadomości”. Powiadomienie zostanie również wysłane do Ciebie na adres mailowy, który podałeś przy wypełnianiu formularza.

Od tej chwili wszystkie powiadomienia od Sztabu będziesz widzieć w zakładce „Wiadomości”. Sztab tu Będzie informował Cię o spotkaniach, konieczności podpisania dokumentów, jeśli będzie taka potrzeba, o dodatkowych atrakcjach itd. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

Rozbił szybę, muszlą klozetową ❗️

KOMUNIKAT POLICJI, CHODZI O POTRĄCENIE ROWERZYSTY W SZEWNIE! POSZKODOWANY 66-LATEK ZMARŁ!