w

100 tys. złotych dla szpitala powiatowego w Ostrowcu!

Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał kolejne już wsparcie ze strony gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Umowę na przekazanie dotacji celowej na remont holu głównego ZOZ podpisali w poniedziałek w Urzędzie Miasta prezydent miasta Jarosław Górczyński oraz starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. Dokument został sporządzony w oparciu o podjętą wcześniej uchwałę Nr XXXVII/94/2020 Rady Miasta z dnia 13 października 2020 r. Dotacja celowa opiewa na kwotę 100 tys. złotych. Przypomnijmy, że z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski tylko w 2020 roku do tej pory przekazano dla szpitala powiatowego 300 tysięcy złotych.

– Kolejne decyzje o wsparciu dla ostrowieckiego ZOZ- u wynikają z bacznej obserwacji funkcjonowania tej istotnej dla ostrowczan placówki. Rozsądna polityka i zarządzanie obiektem przez władze szpitala oraz powiatu, w tym zmniejszenie zadłużenia i prawdziwie gospodarcze podejście do jednostki przynosi efekty. Dlatego my jako miasto staramy się w miarę naszych możliwości dosprzętowiać szpital oraz pomagać w zmianach jego zaniedbanej tkanki lokalowej. Estetyka jest ważna zarówno dla pacjentów jak i pracującego tu personelu. Nie zapominajmy że z pomocy tego podmiotu korzystają zarówno mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, jak i z gmin ościennych. To jedna z naszych wizytówek – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. –  Szpital powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, podobnie jak wiele innych podmiotów w kraju, zmaga się obecnie z wyzwaniami związanymi z pandemią koronawirusa. Dostrzegamy i dziękujemy za tę nierówną walkę jaką na co dzień podejmuje personel medyczny szpitala.

Zarówno starosta powiatowy Marzena Dębniak jak i dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim Andrzej Gruza wyrazili słowa podziękowania za okazaną pomoc, doceniając zrozumienie władz miasta dla sytuacji szpitala oraz bieżące zainteresowanie się jego problemami.

– Cieszy mnie bardzo, że znajdujemy zrozumienie u prezydenta największego miasta w powiecie, który wie, że są to pieniądze dla naszych mieszkańców, pacjentów szpitala. Liczę, że nasza współpraca będzie dalej tak dobra, jak dotychczas. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc, dzięki której tak naprawdę zyskują nasi mieszkańcy – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.

Należy podkreślić, że łączne wsparcie finansowe, jakiego Gmina Ostrowiec Świętokrzyski udzieliła Zespołowi Opieki Zdrowotnej tylko w ciągu minionych czterech lat (2016 – 2020) zamknęło się w kwocie 1 053 851 złotych. Oddany do użytku pod koniec lipca nowy pawilon Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, którego budowa rozpoczęła się jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu dzięki wsparciu gminy Ostrowiec Świętokrzyski zyskał nowy podjazd dla karetek.

Pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Goździelińskiej w Bodzechowie.

„Spacer” kobiet w Ostrowcu 15.11 (fotorelacja)