w

Mieszkaniec gminy Kunów zabrał pijanemu kierowcy kluczyki do auta!

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec gminy Kunów, który wczoraj zwrócił uwagę na wyjeżdżający z parkingu samochód. Mężczyzna zorientował się, że kierujący tym autem najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem alkoholu. Świadek uniemożliwił dalszą jego jazdę, odebrał mu kluczyki i wezwał policjantów. Okazało się, że 54-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zatrzymania doszło wczoraj po godzinie 21.00 na ul. 11-go Listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z relacji świadka wynikało, że poruszając się tą ulicą zwrócił uwagę na wyjeżdżający z parkingu pojazd marki Hyundai. Mieszkaniec gminy Kunów zorientował się, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Wykorzystał on moment kiedy pojazd zgasł kierującemu i podbiegł do niego. Następnie odebrał mu kluczyki uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę. O tej sytuacji natychmiast powiadomił Policję. Funkcjonariusze, którzy dojechali na miejsce zbadali stan trzeźwości ujętego kierowcy. Urządzenie wskazało w organizmie 54 -latka ponad 3 promile alkoholu. Ostrowczaninowi zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Bez wątpliwości wzorowa postawa postronnej osoby pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia na drodze. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim dziękują za właściwą reakcję.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wyłudzili w banku kredyt na kwotę ponad 16 000 złotych.

POKRZYWDZONY W KOLIZJI BYŁ NIETRZEŹWY. GROZI MU DO 2 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI!