w

Mieszkańcy Podgórza odetchną z ulgą. Powstaje kanalizacja deszczowa

Wiosenne opady dały się we znaki mieszkańcom ulicy Podgórze, gdy ulewne deszcze naruszyły strukturę tej drogi. Dlatego podjęto kroki, aby jak najszybciej, a przy zachowaniu wszelkich procedur wykonać nową kanalizację deszczową oraz wykonać nawierzchnię.

– Podgórze to jedna z mniejszych uliczek w naszym mieście, jednak wykonanie jej stało się naszym priorytetem, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkających tam ostrowczan. Nowa kanalizacja deszczowa wraz z odtworzeniem nawierzchni pozwoli na uporządkowanie tego terenu. To wyraz naszej troski o mieszkańców oraz o harmonijny rozwój wszystkich dzielnic – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Jako gospodarza miasta o technicznym podejściu do tematu cieszy mnie każdy nowy odcinek profesjonalnej infrastruktury.

– Częstocice to była kiedyś jedna z najbardziej zaniedbanych dzielnic miasta. Jednak od kilku lat otrzymuje systematycznie nowego ducha. Bliskość obiektów z sąsiedniego osiedla jak Hala Sportowo- Widowiskowa, czy budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a w ostatnim czasie liczne inwestycje zmieniają oblicze tej części Ostrowca Świętokrzyskiego. Nowe bloki mieszkalne mają szansę wnieść powiew świeżości w tkance społecznej. O nowej estetyce decydują natomiast inne działania jak chociażby budowa otwartej strefy rekreacji dzięki czemu nasi mali i duzi mieszkańcy Częstocic zyskali jeden z najpiękniejszych w mieście skwerów do spotkań i bezpiecznej rekreacji – mówi radny Artur Zawadzki. – W imieniu mieszkańców dziękuję za pochylenie się nad naszymi potrzebami.

Prowadzona przez konsorcjum firm – Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe „EKOINSTAL” polega na wykonaniu odprowadzenia wód opadowych lub roztopowych z pasa drogowego ulicy Podgórze do Modły. Przed wylotem do rzeki zostanie zamontowany separator do oczyszczania wód opadowych lub roztopowych, a  po wykonaniu przyłącza kanalizacji odtworzona zostanie podbudowa tłuczniowa oraz nawierzchnia jezdni z asfaltu wraz z betonowym krawężnikiem. Łącznie powstanie 630 metrów drogi. Jeżeli pogoda na to pozwoli to prace będą zakończone do 15 grudnia 2020 roku.

Od 6 miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został złapany!

Miasto zakupiło 500 sztuk chryzantem