w

Ostrowieccy policjanci znaleźli 25 gram marihuany podczas interwencji

Policjanci z ostrowieckiej komendy w trakcie interwencji domowej znaleźli narkotyki. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a 38-latek i jego 67-letnia matka zatrzymani. Teraz zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę kwadrans przed godziną 20:00 policjanci z wydziału prewencji ostrowieckiej komendy skierowani zostali na interwencję do jednego z mieszkań w mieście. Ze wstępnych informacji wynikało, że 67-letnia ostrowczanka zgłasza problem z nietrzeźwym synem. Po dotarciu na miejsce mundurowi potwierdzili informację, że powodem rodzinnej kłótni był alkohol. Jak się później okazało, sprawy przybrały dość nieoczekiwany obrót. Podczas prowadzonych czynności stróże prawa wyczuli w mieszkaniu wyraźny zapach marihuany. Po chwili w jednym z pomieszczeń ujawnili krzak konopi oraz susz roślinny o wadze ponad 25 gramów. Badanie narkotesterem potwierdziło, że znalezione i zabezpieczone środki to marihuana. 38-latek oraz jego 67-letnia matka zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Po zebraniu materiału dowodowego dochodzeniowcy przedstawili im zarzuty, nie tylko posiadania środków odurzających, lecz również uprawy nielegalnych konopi. Teraz zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

NIELEGALNY TYTOŃ I ALKOHOL NA TARGOWISKU MIEJSKIM

Starszy pan z Ostrowca bije rekordy oglądalności. O aktualnej sytuacji w Polsce powiedział „Pic na wodę, fotomontaż”. Milion wyświetleń w 2 dni!