w

Święto Białej Laski w Ostrowcu Świętokrzyskim. W uroczystościach uczestniczył prezydent miasta Jarosław Górczyński!

Jak co roku, od kilku dobrych lat, ostrowieckie środowisko osób z dysfunkcją wzroku obchodziło swoje święto. W uroczystościach uczestniczył prezydent miasta Jarosław Górczyński, który od dawna wspiera to środowisko. Ważnym gościem, który przybył na tegoroczne obchody był pan Marek Kalbarczyk – prezes Fundacji  Szansa dla Niewidomych, filantrop i pomysłodawca wielu akcji mających na celu pomoc osobom niewidomym. W trakcie spotkania wręczył Krystynie Jurys nagrodę za zajęcie II miejsca w Konkursie IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych w kategorii „Urząd otwarty dla niewidomych”.

– Gratuluję Pai tego wyróżnienia, które jest pięknym wyrazem uznania i szacunku dla Pani pracy i zaangażowania na rzecz ostrowieckiego środowiska osób niewidomych i słabowidzących. Znana jest Pani ze swojej pasji społecznika, za co ja również Pani dziękuję. Ostrowiec Świętokrzyski zmienia się na naszych oczach na wszystkich poziomach – infrastrukturalnym, kulturalnym, ale także pod względem mentalności. Jesteśmy otwarci na drugiego człowieka i chcemy by wszyscy mieszkańcy czuli się tutaj dobrze – mówi prezydent miasta Jarosłąw Górczyński. – Dlatego w miarę możliwości znosimy wszelkiej bariery decydujące o dostępie do usług i naszej miejskiej oferty. Natomiast z okazji międzynarodowego święta składam Państwu najserdeczniejsze życzenia. Życzę zrozumienia, wiary w siebie i innych ludzi, odwagi do podejmowania nowych wyzwań oraz zapału i wytrwałości do ich realizacji.

Przypomnijmy, że Krystyna Anna Jurys to wieloletnia dyrektor ostrowieckich placówek oświatowych oraz współtwórca ruchu tańca towarzyskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obecnie jest dyrektorem do spraw szkoleń dorosłych Firmy Consenso sp z.o.o.w Ostrowcu Świętokrzyskim, dziennikarką i redaktorką miesięcznika ,,Akson”, a także Wiceprezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie. Od 16 lat jest społecznym działaczem oraz sponsorem Koła Polskiego Związku Niewidomych w Ostrowcu Św. Promuje uzdolnionych członków koła PZN.

Auto uderzyło w ścianę gdzie znajdował się główny zawór gazu ziemnego!

W Ostrowieckim Browarze Kultury powstaje sala kinowa