w

Chcąc uniknąć kontroli drogowej spowodował kolizję z radiowozem.

Duże kłopoty czekają 33-latka, który wczoraj chcąc uniknąć kontroli drogowej spowodował kolizję z radiowozem. Zatrzymany mężczyzna podróżował oplem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie, za to bez uprawnień do kierowania. Ponadto mieszkaniec gminy Waśniów nie uniknie kary za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, która miała miejsce pod koniec września bieżącego roku.

Pod koniec września policjanci ruchu drogowego ostrowieckiej komendy pełnili służbę na terenie gminy Waśniów. W miejscowości Sarnia Zwola mundurowi zauważyli opla, którego kierujący popełniał wykroczenia w ruchu drogowym. Policjanci podjęli interwencję, jednak kierujący zignorował polecenia stróżów prawa i zaczął ucieczkę. W pewnym momencie niewielki opel skręcił w polną wyboistą drogę, gdzie niestety pościg nie był możliwy. Funkcjonariusze zapamiętali twarz uciekiniera i rozpoczęli szereg czynności by ustalić jego personalia.

Wczoraj około godziny 20:00 w miejscowości Dobruchna policjanci zespołu Speed ostrowieckiej drogówki namierzyli opisywany pojazd. Siedzący za kierownicą mężczyzna został rozpoznany przez policjanta. I tym razem, pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania pojazdu, siedzący za kierownicą mężczyzna nie reagował na polecenia funkcjonariuszy – podjął próbę ucieczki. W pewnym momencie osobowy opel zderzył się z radiowozem. Siedzący za kierownicą 33-latek był nietrzeźwy, w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec gminy Waśniów trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed prokuratorem. Nie uniknie on odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem bez uprawnień, jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli i spowodowanie kolizji drogowej.

Przypominamy, że każdy przypadek niezatrzymania się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Kierującemu, który podejmuje próbę ucieczki przed policjantami grozi od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski


Podziękowania dla ostrowieckich nauczycieli

40-letni ostrowczanin kierował autem mając blisko 3 promile alkoholu w swoim organizmie.