w

Prezydent Ostrowca na polonijnym forum gospodarczym

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński wziął udział w V Forum Gospodarczym Polonii Świata, jakie odbyło się w miniony weekend w Tarnowie. Uczestniczył on w jednym z paneli dyskusyjnych, ale także wręczył prestiżową statuetkę „Orzeł Gospodarczy Polonii Świata” dla polonijnych liderów w kategorii organizacja.

W piątek i sobotę w Tarnowie trwało dwudniowe V Forum Gospodarcze Polonii Świata. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną odbywa się ono w formule hybrydowej (stacjonarnie oraz online), a uczestniczy w nim 158 osób z 36 krajów. Misją organizatorów Forum jest umożliwienie zaprezentowania potencjału Polonii, jej sukcesów, kapitału intelektualnego i ekonomicznego oraz poszukiwanie wspólnych celów, płaszczyzn i zakresu kooperacji w różnych dziedzinach.

– Pragniemy przedstawić środowisko polonijnego biznesu skupione wokół organizacji otoczenia biznesu, poza granicami kraju- twierdzą organizatorzy. Chcemy również umożliwić polskim przedsiębiorcom i samorządom złożenie ofert gospodarczych, turystycznych i pobytowych, dla Polaków powracających z emigracji lub poszukujących pomysłów na intratny biznes nad Wisłą.

Prezydent Jarosław Górczyński uczestniczył w panelu dyskusyjnym: „Odpowiedzialność społeczna i dobre praktyki dla biznesu w czasach pandemii i po jej ustaniu”. Była to okazja do zaprezentowania lokalnego programu „Bezpiecznik Ostrowca Świętokrzyskiego” skierowanego dla lokalnego i regionalnego biznesu, a także ostrowczan w czasie pandemii.

– Nie ma skutecznej tarczy antykryzysowej, ona nie istnieje- stwierdził prezydent Jarosław Górczyński. Nikt nie był przygotowany na pandemię, z którymi skutkami się teraz mierzymy. Ostrowiec Świętokrzyski wykorzystał tłuste lata, aby spłacić długi i wygenerować nadwyżkę dlatego też był wstanie wesprzeć lokalną gospodarkę.

Prezydent zachęcił polonię do lokowania swych biznesów w Polsce, bo jego zdaniem nie brakuje przykładów, że współpraca na linii samorząd przedsiębiorca wygląda modelowo.

– Polskie samorządy gminne są powyżej średniej unijnej pod względem inwestycji lokalnych- akcentował prezydent Jarosław Górczyński. Niestety często kondycja jest coraz trudniejsza. Często pada stwierdzenie, że jak nie zostaną uzupełnione ubytki w finansach to lokalne samorządy nie udźwigną ciężaru. Są badania BGK mówiące o tym, że już dziś 30% gmin i powiatów obetnie inwestycje.

Prezydent Jarosław Górczyński podczas V Forum Gospodarczego Polonii Świata, a dokładnie towarzyszącej mu Gali Biznesu wystąpił w roli wręczającego statuetkę „Orzeł Gospodarczy Polonii Świata” dla polonijnych liderów w kategoriach organizacja, która przypadła Stowarzyszeniu Polskich Profesjonalistów w Madrycie.

– W Ostrowcu Świętokrzyskim największym przedsiębiorcą jest Celsa Huta Ostrowiec, a więc Hiszpanie, stąd też mogę osobiście stwierdzić, że współpraca z naszym samorządem układa się wyśmienicie- mówił prezydent.

Fot. Artur Gawle/ www.tarnow.pl

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, został zatrzymany!

Wspaniały występ zawodników Klubu Black & White podczas Mistrzostw Polski Dzieci, Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness