w

Wpadli w ręce ostrowieckich policjantów! Był nietrzeźwy i poruszał się z prędkością 105km/h.

W miniony weekend w ręce ostrowieckich policjantów „wpadło” 2 kierujących, którzy zdecydowali się przemierzać drogę na tak zwanym ,,podwójnym gazie”. Ponadto mundurowi zatrzymali uprawnienia 6 kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h i jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy.

Wczoraj mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Do pierwszego zatrzymania doszło kilka minut po godzinie 01.00 w nocy w miejscowości Goździelin. Jak się okazało, 51-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego kierował pojazdem marki Seat mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi z mężczyzn „wpadł” w ręce ostrowieckiej drogówki kilka godzin później w miejscowości Sudół. Kierujący fiatem nie dość, że poruszał się z prędkością 105km/h w obszarze zabudowanym to na dodatek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym organizmie. Teraz obaj mężczyźni będą tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Dodatkowo w czasie ostatniego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 6 osobom uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. Mężczyzna wczoraj po terenie naszego miasta poruszał się pojazdem marki Audi z prędkością 107 km/h. Dla 25-letniego kierowcy niemieckiego pojazdu, jak również dla pozostałych 5 kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi, nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz obowiązującymi znakami.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

WICHURA USZKODZIŁA DACHY W BUDYNKACH MIESZKALNYCH W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Zaginęła Wioletta Szymańska z Ćmielowa! Udostępnij!