w

Uciekał przed policją!Wyprzedzanie „na podwójnej ciągłej”, blisko 180 km/h.

Wczoraj policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali 30-latka. Mężczyzna jadąc motocyklem suzuki uciekał przed stróżami prawa. Podczas niebezpiecznego „rajdu” popełnił szereg niebezpiecznych wykroczeń. Mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 17:00 w miejscowości Śnieżkowice policjanci grupy SPEED jadący w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego zostali wyprzedzeni przez motocykl. Uwagę mundurowych zwrócił fakt, iż tablice rejestracyjne suzuki były zamaskowane. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać jednoślad do kontroli. Motocyklista nie reagował na sygnały i zaczął uciekać przed radiowozem.

Wyprzedzanie „na podwójnej ciągłej”, blisko 180 km/h w miejscu, gdzie prędkość jest ograniczona do 90, wyprzedzanie na skrzyżowaniu z przejściami dla pieszych i wiele innych niebezpiecznych manewrów wykonał uciekinier.

By przerwać ten rajd motocyklisty do działania włączyli się kolejni policjanci. W miejscowości Szewna na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym patrol dzielnicowych zablokował drogę jadącemu suzuki, tam też mężczyzna został zatrzymany.

30-letni mieszkaniec gminy Bodzechów był trzeźwy. Swoje postępowanie tłumaczył brakiem uprawnień do kierowania motocyklami. Teraz czekają go dalece dotkliwsze konsekwencje. Niezatrzymanie się do kontroli i szereg wykroczeń popełnionych przez 30-latka rozpatrzy sąd. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr.MŚ

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowczanie uczcili pamięć o pomordowanych 78 lat temu mieszkańcach

WICHURA USZKODZIŁA DACHY W BUDYNKACH MIESZKALNYCH W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM