w

Policja zatrzymała 16-latka z 3 gramami marihuany

W ostatni weekend ostrowieccy policjanci mieli dużo pracy w związku z przestępstwami narkotykowymi. Podczas podjętych kilku interwencji zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie środków zabronionych. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad 15 gramów marihuany i porcję amfetaminy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Do pierwszego zatrzymania doszło w miniony piątek kilka minut po godzinie 10.00. Wtedy to policjanci z wydziału kryminalnego ostrowieckiej komendy podjęli czynności wobec 37-letniego mieszkańca naszego miasta. W trakcie przeszukania stróże prawa ujawnili u niego susz roślinny o wadze 5 gramów. Po wstępnej identyfikacji testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczony środek to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do ostrowieckiej jednostki policji, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jeszcze tego samego dnia po południu funkcjonariusze prewencji w czasie legitymowania 16-latka ujawnili przy nim marihuanę o wadze ponad 3 gramów. Teraz nieletni mieszkaniec gminy Bodzechów ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Z kolei dziś w nocy ostrowieccy mundurowi postanowili dokonać kontroli pojazdu, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. W trakcie legitymowania jeden z nich, 25-letni mieszkaniec naszego miasta zaczął nerwowo się zachować. Po chwili na jaw wyszło, że miał do tego powody. Posiadał bowiem porcję amfetaminy i blisko 8 gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut posiadania środków odurzających i psychotropowych. Teraz 25-letniemu ostrowczaninowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Próbował dokonać kradzieży metalowych rur, jednak trysnęła woda. Został złapany.

Śmiertelny wypadek samochodowy w miejscowości Rudka!