w

Mieszkaniec gminy Bodzechów pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 149 km/h.

Ostrowieccy policjanci z wydziału ruchu drogowego mimo wielu dodatkowych zadań przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. W ciągu minionego weekendu pięciu kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W miniony piątek na terenie naszego miasta policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 42-letniego mężczyznę kierującego pojazdem marki BMW. Mieszkaniec województwa lubelskiego złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 70 km/h policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Kilka minut później mocniej na pedał gazu nacisnął 21-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Seat. Mieszkaniec gminy Bodzechów z kolei pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 149 km/h. Również zatrzymano mu prawo jazdy. Trzecim z nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymanych tego dnia okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, który na terenie naszego miasta rozpędził swoego forda do 122 km/h. Z kolei wczoraj w miejsowości Rudnik do kontroli drogowej został zatrzymany 25-letni kierowca pojadzu marki Audi. Mieszkaniec stolicy przekroczył dowoloną prędkośc o 51km.h/ Kolejno na ul. Aleja XXV-lecia Wolności 19-letni mieszkaniec naszegomiasta swoim audi przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h. W myśl obowiązujących przepisów wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych! W trosce o własne zdrowie i życie stosujmy się do znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego, by szczęśliwie dojechać do celu. Nie zapominajmy też, że na drodze nigdy nie jesteśmy sami. Piesi i rowerzyści nie mają szans przy zderzeniu z rozpędzonym pojazdem.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

MUNDUROWI Z WIZYTĄ W PSP NR 1

Władze Ostrowca Świętokrzyskiego oddały hołd ofiarom sowieckiej agresji