w

Mieszkaniec powiatu opatowskiego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie! Został zatrzymany!

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali ostrowieccy policjanci. Tym razem do odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości zostanie pociągnięty 33-latek, który prowadził pojazdu marki Audi. Mężczyzna podróżował po terenie gminy Ćmielów mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto mieszkaniec powiatu opatowskiego naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj kwadrans przed godziną 15.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację, że w kierunku Ćmielowa całą szerokością drogi porusza się pojazd marki Audi. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ostrowieckiej jednostki. Po chwili, kiedy zatrzymali oni do kontroli drogowej opisywany pojazd na jaw wyszło, że kierujący podróżował na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone badanie wykazało, że 33 – letni mieszkaniec powiatu opatowskiego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, iż mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz za popełnione przestępstwa nieodpowiedzialny kierowca będzie tłumaczył się przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

NAJBLIŻSZY ROK SPĘDZI W WIĘZIENNEJ CELI

24-LATEK Z AMFETAMINĄ, O ŁĄCZNEJ WADZE PONAD 3 GRAMÓW!