w

Miał przy sobie ponad 15 gramów amfetaminy i porcję marihuany! 6 osób zatrzymanych!

Ostrowieccy policjanci w czasie ostatniego weekendu zatrzymali 6 osób, które posiadały narkotyki. 26-latek miał przy sobie ponad 15 gramów amfetaminy i porcję marihuany. To nie były jedyne interwencje z narkotykami w tle, podjęte przez ostrowieckich stróżów prawa. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, kilka minut po północy. Wtedy to policjanci z wydziału prewencji ostrowieckiej komendy patrolując teren miasta zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn znajdujących się na jednej z myjni samochodowych. W trakcie czynności mundurowi ujawnili przy legitymowanym 26-latku biały proszek o wadze ponad 15 gramów oraz porcję suszu roślinnego. Po wstępnej identyfikacji testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczone środki to amfetamina i marihuana. Drugim z mężczyzn okazał się 24-latek. Mężczyzna również posiadał przy sobie nielegalne substancje. Łącznie mundurowi zabezpieczyli w trakcie prowadzonej interwencji blisko 20 gramów amfetaminy i ponad 5 gramów marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyźni trafili do policyjnej celi. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania substancji psychotropowych i środków odurzających.

Jeszcze tego samego dnia policjanci podjęli kilka interwencji, w których środki odurzające zagrały pierwsze skrzypce. Za przestępstwa narkotykowe odpowiedzą 20 i 24-latek, którzy posiadali przy sobie po porcji marihuany. Zatrzymany został także 44-latek, który poza porcją narkotyku posiadał także nielegalny tytoń.

Wczoraj policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 27-letnią kobietę, która w miejscu zamieszkania posiadała blisko 10 gramów białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że ostrowczanka odpowie przed sądem za posiadanie amfetaminy.

Wszystkim zatrzymanym zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 57 -latka za niepłacenie alimentów

Ostrowiecki policjant uratował śpiącą 83 latkę, której palił się garnek!