w

Kolejne tereny w zasobie miasta. Częstocice systematycznie zmieniają swoje oblicze

Dzięki inicjatywie prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego i wsparciu radnych Rady Miasta Gmina Ostrowiec Świętokrzyski nabyła prawie 7 hektarów terenu w dzielnicy Częstocice.

Za 102 tysiące złotych odkupiono od Krajowej Spółki Cukrowniczej prawo wieczystego użytkowania do obszaru, który posiada ogromny potencjał i już w niedalekiej przyszłości zostanie zagospodarowany zyskując nowe życie.

– Ostrowiec Świętokrzyski wzbogaca się o teren o powierzchni 6,781 ha. Warto pamiętać, że cały majątek jaki posiada Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, należy faktycznie do wszystkich mieszkańców miasta, a zarządzany jest poprzez wybranych przedstawicieli. Teren w rejonie ulic Świętokrzyskiej, Kolejowej i Stefana Żeromskiego najpierw wymaga uporządkowania, a następnie właściwego i skonsultowanego lokalnie zagospodarowania. Wierzę, że wspólnie uda nam się po raz kolejny stworzyć coś dobrego –  mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. –Miasto nie ma obowiązku skupować terenów, ale my już myślimy o przyszłych pokoleniach –Teren w Częstocicach zostanie najpierw uporządkowany, a później rozpoczną się tu inwestycje. Skupowanie terenów bardzo się opłaca dowodem na co są obszary inwestycyjne przy ulicy Przemysłowej, gdzie powstają nowe hale. To świadczy o potencjalne naszego miasta. Osiedle Częstocice systematycznie zmienia swoje oblicze. Działa tu kilka ważnych dla naszego miasta instytucji, w tym ośrodek egzaminacyjny WORD, powstała tu nowoczesna strefa rekreacji, a już niebawem oddamy tu budynek mieszkalny z 18 lokalami. To wszystko z myślą o naszych mieszkańcach oraz o potencjalnych inwestorach, którzy szukając miejsc do lokalizacji swoich biznesów szukają miast oferujących komfortowe warunki do rozwoju swoich biznesów oraz przyjaznych do życia dla siebie oraz swoich pracowników.

Teren ten może zostać wykorzystany do poprawy układu komunikacyjnego w mieście (utworzenie drogi łączącej ulice świętokrzyską i kolejową), ale także rozwoju bazy rekreacyjnej dla ostrowczan, poszerzenia ogrodów działkowych, do stworzenia atrakcyjnych terenów pieszo – jezdnych, a istniejąca już infrastruktura do retencji wody.

Zatrzymany za kradzież pieniędzy z autolawety w kwocie ponad 32 000 złotych

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 57 -latka za niepłacenie alimentów