w

ODPOWIE ZA WŁAMANIE DO ALTANKI NA DZIAŁKACH W OSTROWCU

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zatrzymali 26-latka, podejrzanego o włamanie się do jednej z altanek na terenie ogrodów działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Łupem złodzieja padło mienie o wartości blisko 400 złotych. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia.

Na początku lipca bieżącego roku do policjantów z ostrowieckiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące włamania i kradzieży przedmiotów z altanki znajdującej się na terenie ogródków działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z przekazanych od zgłaszającego informacji wynikało, że do zdarzenia miało dojść pod koniec czerwca tego roku. Łupem sprawcy padło wtedy mienie o wartości blisko 400 złotych. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Skrupulatna praca stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania w miniony wtorek 26-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia m.in. narzędzia gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny i sprzęt AGD. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Drogi Działkowiczu.

 Zabezpiecz swoje mienie.

Aby ustrzec się przed kradzieżą, włamaniem a także dewastacją naszych ogrodów działkowych warto odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie. Pamiętajmy o tym, aby:
– drzwi, okna altanki oraz furtkę wyposażyć w dobre zamki, rygle i zasuwy,
– nie pozostawiaj na dłużej bez zabezpieczenia narzędzi i innych drobnych przedmiotów, bo to one są najczęściej celem kradzieży,
– w miarę możliwości oznacz wszystkie przedmioty poprzez naniesienie trwałych, umownych znaków ułatwiających identyfikację,
– w przypadku dłuższej nieobecności poproś zaufanego sąsiada – działkowca o opiekę nad Twoją działką; pozostaw mu swój numer telefonu,
– do wszelkich prac na działce, których nie możesz wykonać sam dobieraj ludzi pewnych i sprawdzonych,
– najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą lub włamaniem jest wzajemna pomoc działkowców,
– po zakończeniu sezonu działkowego pamiętaj o zabraniu ze sobą możliwie wszystkich wartościowych przedmiotów,
– widząc włamanie do altanki powiadom Policję, nie wchodź do wnętrza, staraj się nie dotykać żadnych przedmiotów, nie sprzątaj i nie naprawiaj uszkodzeń do czasu przybycia funkcjonariuszy.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim


Pani z Ostrowca bije rekordy oglądalności, ma już 3 mln wyświetleń! „Po co ja płaciłam na fundusz zdrowia? Czy ktoś mnie spytał czy ja chcę?”

OSTROWCZANIN ODPOWIE ZA POSIADANIE EKSTAZY