w

Policja zatrzymała prawo jazdy dwóm paniom!

Policjanci z ostrowieckiej drogówki w miniony weekend wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Trzy osoby utraciło swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W minioną sobotę tj. 22 sierpnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w miejscowości Sudół do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. Powodem interwencji była prędkość z jaką 21-letnia mieszkanka gminy Bałtów poruszała się swoim samochodem. Za przekroczenie prędkości o 66 km/h policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem. Wczoraj mocniej na pedał gazu w swoim subaru w miejscowości Rudka Bałtowska nacisnęła 19-letnia mieszkanka naszego miasta. Kobieta z kolei pędziła w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h. Również zatrzymano jej prawo jazdy. Kilka minut później swoje prawo jazdy na ul. XXV-lecia Wolności w Ostrowcu Świętokrzyskim stracił 18-letni kierowca pojazdu marki Renault. Mężczyzna poruszał się z prędkością 104km/h.

Przypominamy! Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Pożar na terenie przedsiębiorstwa obrotu złomem w Bodzechowie

Ostrowieckie przedszkola i szkoły szykują się na powitanie dzieci i młodzieży