w

Miał dożywotni zakaz wsiadania za kółko, miał 2 promile!

Pomimo licznych apeli kierowanych do uczestników ruchu drogowego, aby przestrzegali przepisów, a przede wszystkim nie wsiadali za kierownicę pojazdu na „podwójnym gazie” w dalszym ciągu dochodzi do zdarzeń z ich udziałem. Podczas minionego weekendu ostrowieccy mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim pełniąc służbę na drogach powiatu reagują na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez kierujących, a w szczególności na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. W niedzielę na ostrowieckich drogach policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących .

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Podszkodzie, gdzie funkcjonariusze drogówki zatrzymali 67-letniego mieszkańca powiatu Ostrowieckiego, który pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu kierowania pojazdami kierował peugeotem. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali na jednym z ostrowieckich osiedli. Badanie alkomatem wykazało, że 58 – latek zdecydował się na jazdę seatem mając prawie dwa i pół promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za ich przewinienia grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności! Dodatkowo 67-latek odpowie
za prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

Apelujemy więc do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemny szacunek na drodze, uwagę i życzliwość, bo to nasza postawa i zachowanie kształtuje bezpieczeństwo na drogach.

Opr.R.D.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski


W „Sierpniowy koncert dyskotekowy”. Zagrał zespół Ego na amfiteatrze (fotorelacja).

Ukradł kosmetyki i artykuły chemiczne na kwotę ponad 1000 zł