w

Policja odwiedziła”Rawke Od Nowa”

Policja nieprzerwanie czuwa nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą. Dziś w ramach realizowanej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” ostrowieccy funkcjonariusze odwiedzili osoby wypoczywające na terenie otwartych basenów „Rawka od nowa”.

Dzisiaj policjantki asp. Maja Ćwik oraz mł. asp. Ilona -Piwnik Wójcik z ostrowieckiej komendy
w ramach prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” udały się na teren odkrytych basenów „Rawka od nowa”. Celem spotkania była popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą podczas letniego wypoczynku przez dzieci, młodzież oraz ich opiekunów. Mundurowi podczas prowadzonej pogadanki przypomnieli plażowiczom podstawowe zasady korzystania z tego rodzaju wypoczynku. Wszystko po to, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo oraz zapobiegać przypadkom utonięć.

Stróże prawa poinformowali, aby przebywając na terenie kąpieliska, przestrzegać jego regulaminu, stosować się do uwag i zaleceń ratownika. Unikać kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku. Mundurowi przypomnieli również plażowiczom,
że pozostawione na brzegu rzeczy mogą stać się łatwym łupem złodziei. Dlatego też nie należy pozostawiać bez opieki cennych przedmiotów takich jak: telefony, aparaty fotograficzne czy pieniądze.

Na koniec spotkania wszystkim uczestnikom mundurowi wręczyli broszury dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i ostrzeżeń jak nie paść ofiarą oszustów oraz elementy odblaskowe.

Opr.RD

Źródło: KPP Ostrowiec Św.


16-latek z Ostrowca uderzył kobietę, ukradł jej torebkę!

Zerwany dach nad budynkiem mieszkalnym przy ul. Rynek Denkowski