w

Młoda kobieta próbowała popełnić samobójstwo na os. Rosochy!

Ostrowieccy policjanci po raz kolejny wykazali się profesjonalizmem i niezwykłą skutecznością w działaniu ratując życie kobiecie, która chciała skoczyć z okna bloku na jednym z ostrowieckich osiedli. Dzięki szybkiej reakcji i doświadczeniu mundurowych 26-latka nie zdołała wcielić w życie swojego desperackiego planu.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymali informację od dyżurnego jednostki o możliwej próbie samobójczej 26-letniej mieszkanki miasta. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie w oknie na pierwszym piętrze siedziała młoda kobieta z nogami zwisającymi na zewnątrz. Dodatkowo kobieta trzymała w ręce nóż oraz wykrzykiwała, że skoczy ponieważ nie chce już żyć.

Mundurowi, którzy nie raz mieli do czynienia z takimi sytuacjami, weszli na klatkę schodową i niezwłocznie poszli pod ustalony adres, gdzie oczekiwał ojciec dziewczyny. Początkowo 26 –latka nie odpowiadała na pytania funkcjonariuszy i nie wyrażała chęci nawiązania rozmowy. Po dłuższych namowach desperatka odrzuciła trzymany w ręce nóż, lecz nadal siedziała na zewnętrznym parapecie okna. W trakcie dalszej rozmowy funkcjonariusze wzbudzili zaufanie kobiety i namówili ją do podania im dłoni. W następstwie mundurowi przenieśli kobietę w bezpieczne miejsce.

26-latką ostatecznie zajęli się sanitariusze z Zespół Ratownictwa Medycznego, którzy dotarli na miejsce. Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów po raz kolejny uratowane zostało ludzkie życie.

Opr. RD

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

„Sierpniowy koncert dyskotekowy” odmroził amfiteatr! (fotorelacja)

Pozytywny odzew ze strony mieszkańców